Filtre Roomba do robotických vysávačov

 

Robotické vysávače používajú najúčinnejšiu filtráciu vzduchu vďaka technológií (High efficieny particulate arrestance) v skratke HEPA. Technológia vyvinutá v NASA na ochranu ľudí pri radioaktívnom smogu sa neskôr vďaka vysokej účinnosti začala používať v zdravotníctve, pri alergiách a v bez sáčkových vysávačoch.  

hepa roomba

HEPA - takto sa označuje filter s najdokonalejším spôsobom filtrácie vzduchu pre vysávače iRobot Roomba. Vysoká účinnosť filtrácie predstavuje až 99,9% úspešnosť zachytenia všetkých mikro-častíc. ktoré znečisťujú vzduch čo ocenia najmä Alergici. 

PRAVIDELNÁ výmena filtra

V každom Roomba vysávači odporúčame pravidelnú výmenu HEPA filtra a to minimálne raz za rok. Pri vysokej frekvencii používania vysávača hlavne vo vyšších úrovniach znečistenia priestoru napr. skladov a vysoko prašných priestorov je potrebné filter meniť každý štvrť rok. Ak robotické vysávače roomba používate predovšetkým v domácnosti, ktorú zdieľate s alergikom odporúčame filter obmeniť 3 krát ročne. 

UDRŽUJTE VYSÁVAČ V KONDÍCIÍ

Udržiavanie vášho Roomba vysávača v maximálnej kondícii nie je, len o výmene filtrov, ale taktiež o obmene opotrebovaných veľkých kief a bočných kefiek, ktoré sa starajú o zber všetkých nečistôt z podlahy. Dôkladne si prezrite vysávač a posúďte stav v akom sú veľké kefy štetinové, gumové a taktiež bočné čistiace kefky. Ak nastal čas na ich výmenu rozhodne ju neodkladajte